BuiltWithNOF

SERIA UEFA

REGULAMENT

Meciurile vor avea loc Marti-Joi si Vineri-Duminica la orice ora din zi, ramanand ca cei doi jucatori sa se inteleaga. Prima etapa ramane de stabilit cand se va desfasura. Jocurile vor avea loc prin Direct-IP.

Echipe:
Echipa nu poate fi schimbata in timpul campionatului. La sfarsitul sezonului userii care vor retrograda din Seria A vor pierde echipa iar in Divizia B vor trebui sa-si aleaga alta. In acelasi timp, userii care vor promova isi vor putea schimba echipele, putand chiar alege din cele care au retrogradat.

Campionatul
:Se vor disputa 18 etape, 9 tur, 9 retur. La finalul campionatului 3 echipe vor retrogada si alte 3 vor promova din divizia imediat inferioara.

Rezultatul: Daca dupa terminarea celor 90 de minute scorul este egal, nu se vor disputa minute de prelungire sau penalty-uri (doar daca vreti dar scorul ramane cel de dupa 90’)
Dupa incheierea meciului dintre doi jucatori, cand apare rezultatul final + continue se va apasa butonul Print Screen (Diviziafifa TM) apoi intrat intr-un program de editat grafica (merge si in Paint) si apasat paste pentru imprimare. Se va salva fisierul in format JPG (BMP e prea mare) si apoi trimisa poza la paul18august@yahoo.com Daca nu voi primi poze de la amandoi jucatori,
jucatorul care nu a trimis va pierde automat meciul.

Meciul: Inaintea de inceperea partidei cel care a dat host, dupa conectare, va trebui sa intre in Settings pentru a-i arata celuilalt ca setarile sunt conforme cu regulamentul.

Probleme tehnice: IMPORTANT!!!
Am observat ca prima oara cand se conecteaza doi useri, UCL-ul incarca setarile proprii ale fiecaruia, din aceasta cauza, nu se mai sincronizeaza jocul si imediat dupa startul meciului apare”conection lost”, dar dupa a doua conectie problema dispare.
In caz ca meciul se intrerupe in minutul X , se va juca in meciul urmator 90-X minute . Spre exemplu meci interupt in min 20 , se va juca in meciul urmator pana in minutul 70 .(in nici un caz nu se procedeaza la pasarea mingii intre jucatorii primele 20 de minute sau orice alta varianata de trecere a timpului pana in minutul 20 pentru ca astfel , intre 2 jucatori care nu au conexiune buna intre ei se risca sa nu se ajunga niciodata in minutul 90)

Daca nu va puteti conecta incercati urmatoarele chestii: verificati daca nu aveti vreun antivirus activat sau vreun firewall. Aceste programe blocheaza accesul celorlalti utilizatori la calculatorul dumneavoastra si, implicit, si la conectarea in UCL.

Probleme de joc:
Daca unul dintre user nu este online in timpul duratei etapei (trei zile) va pierde meciul cu 3-0. Daca unul dintre useri reclama faptul ca nu-si poate gasi adversarul, iar acesta nu da mesaj in timpul etapei respective, va pierde meciul cu 3-0. Daca cei doi useri nu se pot conecta din motive necunoscute, meciul se va termina 0-0. Daca un user nu a fost gasit, nu si-a jucat meciurile sau nu s-a putut conecta trei etape consecutive, el va fi inlocuit.
Durata reprizei: 8 minute
Speed: fast sau normal (ramane la latitudinea jucatorilor)

Sistemul de promovare-retrogradare:
Seria A si Seria B contin amandoua cate 12 echipe. Din Seria A vor retrograda 4 echipe si vor promova din B tot 4.

Daca aveti alte precizari si completari de facut sunt binevenite. Locul
de vicepresedinte este inca vacant. Ultimul vicepresedinte a fost
asasinat.
VA ROG sa va respectati partenerii de intrecere si sa nu apelati la cuvinte obscene sau la injurii. Daca primesc reclamatii in acest sens de la mai multi useri impotriva unui alt user voi trece la sanctiuni, de la pierderea cu 3-0 a meciului din etapa respectiva la excuderea din campionat. VA Multumesc